Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 22 października 2017 r.

XXVIII Tydzień Zwykły

 

 

  1. Dzisiaj odbywa się w polskim Kościele tradycyjne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
  2. Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
  3. Spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej Hallelujah w poniedziałek o godz. 19.00.
  4. Za tydzień będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych. Konferencja Episkopatu Polski poleca modlitwie tę inicjatywę i popiera zbieranie podpisów. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Przy wpisywaniu się na listę, wymagana jest pełna nazwa miejscowości.
  5. Najbliższy termin nauk chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 30.10 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
  6. Przyjmowanie intencji mszalnych na nowy 2018 rok rozpoczniemy 22 października. W pierwszej kolejności prosimy o rezerwacje terminów związanych z jubileuszami, rocznicami i innymi ważnymi wydarzeniami rodzinnymi.
  7. W sobotę 28 października planujemy zorganizować Bal Wszystkich Świętych, na który zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby dzieci przebrały się za wybranego Świętego lub Świętą. Łakocie na stół dla wszystkich świętych mile widziane. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
  8. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach będą odprawiane od 1 do 7 listopada o godz. 18.00. Czytanie wypominek i modlitwa za zmarłych odbywać się będą 15 minut przed Mszą. Wypominki można przynosić codziennie do zakrystii przed Mszą św. lub po niej. Karty wypominkowe są dołączone do Christifideles, a także zostaną wyłożone na stoliku pod chórem.
  9. Jak już wspominaliśmy kilkakrotnie, wkrótce odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (3-11.11 br.) W związku z zapytaniami wielu osób o możliwość zamówienia i odprawienia Mszy świętej w Ojczyźnie Jezusa, otwieramy możliwość zgłoszenia intencji dla parafian, którzy nie jadą na pielgrzymkę. Będą to dwie Msze święte zbiorowe, które odprawimy na Golgocie (8.11 o godz. 7.00) i w Bożym Grobie (10.11. o godz. 6.00) w intencjach polecanych przez ofiarodawców. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie treści swoich intencji i składania ich do specjalnych skrzynek ustawionych na stoliku w tylnej nawie lub o przynoszenie ich do zakrystii. Szczegółowy harmonogram Mszy sprawowanych w Ziemi Świętej został umieszczony w Christifideles i na stronie internetowej.
  10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Słowo Boże będzie głosić o. Piotr Kwoczała OFM, kapelan Dolnośląskiego Hospicjum dla dzieci, który po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na potrzeby hospicjum. Za każdą ofiarę w imieniu organizatorów zbiórki serdecznie dziękujemy.