Wielkopostna peregrynacja obrazu św. Jana Pawła II

26 lut 2020 - 05 kw. 2020 | 06:00 pm - 06:00 pm

 

Wielkopostna Peregrynacja

Obrazu

Świętego

Jana Pawła II

w 100 rocznicę Jego urodzin

 

Przekazanie i przyjęcie Obrazu Jana Pawła II

  1. W dniu przyjęcia Obrazu Jana Pawła II uczestniczymy wraz z Rodziną w Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00 (dotyczy również Mszy Świętej w sobotę i niedzielę). Na koniec Mszy św., po błogosławieństwie, następuje uroczyste przejęcie Obrazu Jana Pawła II od kapłana.
  2. Razem z Obrazem Jana Pawła II Rodzina może przejąć: Modlitewnik, futerał ochronny na Obraz, które będą złożone w zakrystii. Do zakrystii udajemy się po Mszy Świętej, aby zabrać ww. przedmioty oraz aby podać dane kontaktowe do Rodziny (telefon, adres).
  3. Obraz Jana Pawła II przenosimy z Kościoła do domu, jak również z domu do Kościoła w futerale ochronnym, chroniąc ją tym samym przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.
  4. Po ustawieniu Obrazu Jana Pawła II na przygotowanym wcześniej miejscu (np. stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, kwiaty) wszyscy śpiewają pieśń powitalną, np. „Barka”.
  5. Przedstawiciel Rodziny zapala świece i prowadzi modlitwy: ”Ojcze nasz …, Zdrowaś Maryjo …, Chwała Ojcu i Synowi …, a następnie (posługując się dołączonym Modlitewnikiem) prowadzi Modlitwę Dziękczynną str. 225 i Litanię do Świętego Jana Pawła II str. 227.
  6. Po zakończeniu litanii Przedstawiciel Rodziny prosi wszystkich obecnych o pozostanie na dalszej modlitwie rodzinnej lub dziękuje wszystkim uczestnikom za ich obecność i wspólną modlitwę, jak również może zaprosić obecnych na modlitwy dnia następnego oraz modlitwy pożegnalne.
  7. Rodzina kontynuuje wspólną modlitwę wieczorną. Proponujemy rozważanie Słowa Bożego, np. o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56). Po rozważeniu Słowa Bożego zachęcamy, aby rodzina kontynuowała wspólną modlitwę korzystając z niniejszego Modlitewnika lub innych modlitewników i książeczek do nabożeństwa. W szczególności proponujemy, aby Rodzina wspólnie odmówiła modlitwę różańcową z rozważaniem tajemnic z danego dania.
  8. Następnego dnia Rodzina w miarę możliwości powinna spędzić czas na osobistym przebywaniu przed Obrazem Jana Pawła II na modlitwie, szczególnie modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich gorąco do odprawienia Godziny Miłosierdzia (godz. 15:00), oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego, nawet jeżeli o tej godzinie nie będziemy w domu.
  9. Przed odniesieniem Obrazu Jana Pawła II do kościoła zachęcamy Rodzinę do modlitw na pożegnanie Obrazu Jana Pawła II.
  10. Obrazu Jana Pawła II przenosimy z domu do Kościoła następnego dnia przed Mszą Świętą wieczorną (przed godziną 18:00) i ustawiamy ją na stojaku umiejscowionym przy ołtarzu. Futerał ochronny odnosimy do zakrystii.