Parafialna pielgrzymka
do Warszawy, Wilna, Sokółki

22 cze 2024 - 27 cze 2024 | 12:00 am - 12:00 am

 

Organizujemy Pielgrzymkę do Warszawy, Wilna, Sokółki i innych miejsc, w dniach od 22 do 27 czerwca 2024r.

 

PLAN PIELGRZYMKI

WARSZAWA – LASKI – BIAŁYSTOK – ŚWIĘTA WODA W WASILKOWIE –  SOKÓŁKA – WILNO – TROKI – AUGUSTÓW REJS PO JEZIORZE DO STUDZIENICZNEJ

Dzień 1: Wyjazd z Wrocławia godz. 04.00, bezpośredni przejazd do Warszawy, zwiedzanie z przewodnikiem: stare miasto, następnie Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, Bazylika Archikatedralna, gdzie pochowany jest kardynał Stefan Wyszyński. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, wyjazd do miejscowości Laski – Klasztor Franciszkański oraz miejsce działalności bł. Matki Elżbiety Czackiej, nauczycielki i wychowawczyni Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Następnie do przejazd do Białegostoku: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i grób Bł. Ks. Michała Sopoćko – spowiednika Siostry Faustyny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do sanktuarium Świętej Wody w Wasilkowie następnie do Sokółki gdzie w Kościele św. Antoniego Padewskiego znajduje się Relikwiarz Cudu Eucharystycznego. Przejazd do Wilna, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, zwiedzanie Wilna, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Kaplica MB Ostrobramskiej, Cerkiew Św. Ducha – miejsce prawosławne jako miejsce pielgrzymek do grobu 3 Męczenników uznanych za świętych (jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie), Klasztor oo. Bazylianów, „Cela Konrada” – tu był więziony Adam Mickiewicz wraz z innymi filomanami, Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu wybitnych Polaków, Pomnik Adama Mickiewicza i Kościół św. Anny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna i w godzinach południowych wyjazd do Trok z pięknym zamkiem na wyspie, czas na spacer po starówce. Przejazd do Polski na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Augustowa,  rejs po Jeziorze Augustowskim trasą papieską do Sanktuarium Maryjnego w  Studzienicznej z obrazem słynącym łaskami, miejsce gdzie św. Jan Paweł II modlił się podczas swojej pielgrzymki w 1999 r. Powrót do Wrocławia w godzinach późnowieczornych.

Termin: 22.06 – 27.06.2024

Cena: 1900 PLN/os. + koszty programowe

Cena zawiera:
przejazd autokarem, 5 noclegów w hotelu/domu pielgrzyma, śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie

Koszty programowe:
bilety wstępów oraz przewodnicy lokalni, zestawy słuchawkowe, parkingi: ok. 200 zł./os. płatne u pilota w autokarze

 

Biuro Podróży CAMINO,

ul. Dawida 8/2, 50-527 Wrocław

Tel. 71/ 79 78 622, Kom. 535 242 700