Adwent

03 Gru 2017 - 24 Gru 2017 | 08:00 am - 09:00 am

Nowy Rok Liturgiczny. Początek. Adwent. Czas radosnego oczekiwania.


W tym czasie wpatrujemy się ze szczególną uwagą w Najświętszą Pannę Maryję i z zachwytem Ją podziwiamy. Młoda dziewczyna, która zaciągnęła już konkretne zobowiązania (została dopiero co poślubiona, chociaż nie została jeszcze przedstawiona św. Józefowi), mająca już konkretne plany i wyobrażenia dotyczące swojej przyszłości,  potrafi w tej swojej codzienności,  usłyszeć głos Anioła obwieszczającego jej rzeczy, które po ludzku rzecz ujmując, były niepojęte, nieprawdopodobne i wywracające  całe życie „do góry nogami”. Ale to nie wszystko, Maryja nie tylko słyszy Słowo, ale decyduje się i przyjmuje Je do siebie. Przyjmuje Życie, które następnie rodzi dla innych. Rodzi Pana Jezusa dla całego Świata.

 

Adwent jest czasem, w którym warto się zastanowić, ile to już razy, w swojej codzienności, w natłoku różnych spraw, nie usłyszeliśmy głosu Anioła, nie usłyszeliśmy Słowa. Adwent jest czasem, w którym warto zastanowić się również, ile to już razy nie przyjęliśmy Słowa do siebie, mimo że Je usłyszeliśmy, ponieważ znaleźliśmy przynajmniej kilkanaście różnych wymówek (dom; dzieci; praca; nauka; zakupy; zajęcia dodatkowe; zmęczenie; ja się do tego nie nadaję, niech zajmą się tym inni, przecież mają mniej zobowiązać i spraw; może kiedyś Panie Boże, ale teraz, nie mam możliwości, przestrzeni, czasu, itp.). Adwent to okres, w którym warto znaleźć czas i warunki, aby zatrzymać się i posłuchać. Posłuchać, aby usłyszeć Słowo. Adwent jest najlepszym czasem, aby przyjąć Słowo do siebie i następnie urodzić Je dla siebie oraz dla innych, tak jak Maryja urodziła dla nas Jezusa.

Nie oszukuj się. Później nie będzie więcej czasu. Później nie będzie lepszych warunków. To teraz jest najlepszy czas, to TERAZ jest TEN czas, bo Bóg ma dla Ciebie plan i mówi do Ciebie cały czas, ponieważ jest Twoim kochającym Ojcem interesującym się wszystkim, co robisz.

Jak usłyszeć Słowo? Jak to zrobić, aby przyjąć Słowo? W okresie Adwentu masz dużo możliwości. Czytaj i rozważaj Słowo Boże. Zastanów się szczególnie nad tym fragmentem, który szczególnie Cię poruszył. Możesz również przyjść na Krąg Biblijny w celu wspólnego rozważania Słowa. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich i do uważnego słuchania Słowa podczas Liturgii. W każdą niedzielę Adwentu będą również sprawowane Nieszpory adwentowe. Możesz także wziąć udział w licznych rekolekcjach, które odbywają się w okresie Adwentu. W naszej Parafii rekolekcje odbędą się w dniach 10-13.12.2017r.

Słuchaj! Bądź uważna, bądź uważny, patrz na Maryję i przyjmij Życie!