off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

12.06.-19.06.2022r.

 

 

 • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Procesje w Oktawie Bożego Ciała, odprawiamy o godzinie 17.30.
 • Dziś jest zbiórka na Caritas.
 • Nabożeństwo Fatimskie odprawimy w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Nie będzie w tym dniu Nabożeństwa o godzinie 17.30.
 • Nowenna przed poświęceniem naszego kościoła będzie we wtorek 14 czerwca. Słowo Boże podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 oraz na konferencji po Mszy wygłosi, dominikanin Ojciec Marek Miławicki. Po konferencji będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Procesja Eucharystyczna i Litania do Świętego Alberta Wielkiego.
 • W środę nie ma Adoracji.
 • W Boże Ciało Msze święte odprawiamy o godzinie 8.00, 10.00 i o 18.00. Mszy świętej o godzinie 11.30 nie będzie. Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy świętej o godzinie 10.00 i będzie wiodła z kościoła ulicą Redycką, Fortową, Gimnazjalną, Sołtysowicką i Redycką do kościoła. Ołtarze będą przy: I – Redyckiej 24; II – na łączniku Fortowej i Gimnazjalnej, III – na łączniku Gimnazjalnej i Sołtysowickiej i IV przy klasztorze.
 • Sztandar Parafialny, który możemy zobaczyć w prezbiterium, zostanie poświęcony w Boże Ciało podczas Mszy świętej o godzinie 10.00.
 • Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy, a także wspólnoty parafialne zatroszczyli się o ich wystrój.
 • W środę po Mszy świętej wieczornej będą rozwożone podesty i inne elementy potrzebne do budowy ołtarzy; prosimy mężczyzn o pomoc przy ustawianiu i skręcaniu podestów. Prosimy również, aby na trasie procesji – o ile to jest możliwe – nie parkować samochodów. Kwiaty do dekoracji prosimy przynosić do poszczególnych ołtarzy, a kwiaty do sypania w czasie procesji – do zakrystii. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosły panie z Żywego Różańca i ze Wspólnoty Matek. Prosimy osoby do niesienia Sztandaru Parafii. Mężczyzn niosących baldachim i asystujących kapłanowi prosimy o przyjście o godzinie 9.45 do holu przed kancelarią. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych. Dzieci do sypania kwiatów powinny przynieść swoje koszyczki. Dzieci zapraszamy na próbę w środę o godzinie 17.00. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi.
 • KONCERT UWIELBIENIA wNIEBOgłosy – w czwartek 16 czerwca we Wrocławiu na Placu Wolności o godzinie 19.30.
 • Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Mszę świętą w sobotę o godzinie 13.00 oraz na spotkanie Formacyjne po Mszy świętej.
 • Msza święta dziękczynna w intencji Brata Rafała, który obchodzi 25 rocznicę Życia Zakonnego, zostanie odprawiona w sobotę 18 czerwca o godzinie 18.00.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje święte w naszej Parafii. Plan podany jest w gablocie, na stronie internetowej oraz w gazetce. Prosimy o modlitwę oraz znalezienie czasu na spotkanie ze Słowem Bożym.
 • W przyszłą niedzielę Wspólnota Matek Miriam organizuje Kiermasz Ciast. Będzie także możliwość nabycia okolicznościowych breloczków.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy świętej o godzinie 9.00, w środę i piątek po Mszy świętej wieczornej. Można kontaktować się mailowo i telefonicznie.

 

Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace, za ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego dobra. Niech Bóg Wam błogosławi.