off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

06.03.-13.03.2022r.

 

 

 • Dziś zbiórka do puszek na Hospicjum Bonifratrów.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedziele o godzinie 17.15.
 • Chór Parafialny Albertinum zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie 18.30.
 • 8 marca w Dzień Kobiet o godzinie 18.00, zapraszamy wszystkie Panie na Mszę świętą w ich intencji.
 • Krąg Biblijny jest we wtorek o godzinie 20.00 w salkach.
 • Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę świętą w czwartek o godzinie 18.00 i na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
 • Droga Krzyżowa jest w piątki Wielkiego Postu o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych a dla Dzieci o 17.30.
 • Organizujemy wyjazd na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Młodzieży, prowadzone na Górze Świętej Anny przez wspólnotę Agaliasis w dniach 11 – 13 marca. Zapraszamy młodzież z klas VII i starszą, zwłaszcza spośród przygotowujących się do bierzmowania. Koszt 180 zł, zapisy u ojca Rocha.
 • Msza święta Dzieci I Komunii świętej oraz ich rodziców będzie w niedzielę o godzinie 10.00. Po Mszy świętej spotkanie.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek po Mszy świętej o godzinie 9.00 w środę i w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 • Parafialny Post Wielkopostny w intencji nawrócenia grzeszników naszej Parafii oraz o pokój na Ukrainie trwa do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie. Zapisy w zakrystii.
 • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą się w dniach od 20 do 23 marca 2022.
 • W związku z wojną na Ukrainie, organizujemy zbiórkę żywności, środków czystości, środków higieny osobistej, nowych: śpiworów, kocy, pościeli, ręczników. Wszystko to można składać przy kancelarii.  Zwracamy się z prośbą o miejsca w domach czy mieszkaniach dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy pobrać Deklarację, która jest na stoliku z gazetami i zgłaszać w zakrystii: kto, kiedy, jak długo i ile osób może przyjąć. W części parafialnej został  zorganizowany punkt pierwszej pomocy dla przyjezdnych skąd udadzą się do domów. Za okazałą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły podane są w gablocie i na stronie internetowej Caritas.
 •  Caritas Academica Papieskiego Wydziału Teologicznego organizuje w poniedziałek 7 marca, o godzinie 18.00 w Auli PWT pl. Katedralny 1, Konferencję dla osób goszczących lub chcących ugościć uchodźców.
 • Na stronie internetowej: wroclaw.pl są informacje po ukraińsku dotyczące pomocy dla Ukraińców (medyczna, prawna itp.).
 • Zapraszamy na spotkanie Gości z Ukrainy, którzy są zakwaterowane w naszej Parafii u rodzin. Chcemy aby mogli się poznać i spędzić z sobą czas. To ważne jest dla nich i dla was. Zapraszamy w środę na godzinę 15.00 do auli na kawę. Jeśli ktoś by chciał przynieść ciasto to serdecznie.
 • Zbiórka na Ukrainę w zeszła niedzielę i w środę Popielcową wyniosła: 12.042,00 złotych. Dziękujemy.
 • Parafialny Zespół Caritas ogłasza także zbiórkę dla ubogich naszej Parafii. Torby Miłosierdzia są na stoliku z gazetami. Dary składamy do kosza w bocznej kaplicy.
 • Jałmużnę wielkopostną można złożyć w skarbonce świętego Antoniego, ofiary te są przeznaczone na pomoc ubogim.
 • Trwa Peregrynacja obrazu Świętego Alberta Wielkiego w naszej Prafii. Zapisy w zakrystii.
 •  Pragniemy zorganizować Pielgrzymkę do Pereł Polski Wschodniej w dniach od 29 kwietnia do 5 maja 2022 roku.Koszt około 1200 zł. Szczegóły w gablocie, na stoliku pod chórem i na stronie internetowej Parafii. Zapisy w zakrystii.
 • W bocznej kaplicy są ostatnie drewniane tablice, na których pisane będą Ikony Drogi Krzyżowej. Każdy może podejść i ołówkiem napisać swoją modlitwę. Modlitwy te będą podkładem pod malowane Ikony.
 • Nowym organistą w naszej Parafii jest Pan Henryk Gwardak. Serdecznie witamy.

 

Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace, za ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego. Niech Bóg Wam błogosławi.