off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

13.12.-20.12.2020r.

 

 

 • Dziś przypada kolejna rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
 • Dziś o godzinie 17.30, zapraszamy na Nabożeństwo Adwentowe.
 • W dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na Caritas.
 • Roraty razem z Małym Gościem Niedzielnym, odprawiamy od poniedziałku do piątku podczas Mszy świętych o godzinie 18.00 i w soboty o godzinie  9.00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami. Ze względu na ograniczenia, bardzo prosimy o wspólną modlitwę w domu podczas Rorat, które będziemy transmitować przez You Tube. Na stronie www.roraty.malygosc.pl można otrzymać relacje i materiały na ten temat. Niech w naszych rodzinach będzie to czas poświęcony dla Chrystusa. Dzieciom proponujemy także Rekolekcje Adwentowe, które od dziś pojawiać się będą na stronie internetowej www.oddanie33.pl i na stronie Parafii.
 • We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny online o godzinie 20.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie swego udziału przez pocztę mailową na adres: proboszcz@albertwielki.pl
 • W środy po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Cichą Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Okazja do spowiedzi od godziny 20.00.
 • W sobotę o godzinie 17.30 jest Różaniec Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 • Informujemy, że 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia będą dwie Pasterki. O godzinie 22.00 i o 24.00. Natomiast 25-26 i 27 grudnia oraz 1 i 3 stycznia 2021 będą dodatkowe Msze święte recytowane o godzinie 16.00.
 • Wizyta Duszpasterska czyli tak zwana Kolęda w tym roku w naszej Parafii będzie tylko na zaproszenia. Bardzo prosimy o pobranie Formularzy zaproszeń, które są z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej. Zaproszenia prosimy dostarczyć w najbliższym czasie do zakrystii, kancelarii, w koszyczku na tacę czy też mailowo. W zależności od ilości zaproszeń, od styczna będziemy odwiedzać Parafian. Istnieje także możliwość zaproszenia na przykład na poświęcenie mieszkania w innym późniejszym czasie.
 • Bardzo prosimy żeby spowiedź przedświąteczną nie odkładać na ostatnią chwilę. Prosimy wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty, żeby przed świętami nie było kolejek.
 • W zeszłą niedzielę zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 1.084 złotych. Dziękujemy.
 • Trwa Parafialna Zbiórka Żywności dla ubogich naszej Parafii. Produkty żywnościowe można składać do kosza ustawionego w bocznej kaplicy.
 • Zachęcamy do Postu Adwentowego do 24 grudnia. Chętni wybierają sobie dowolny dzień i poszczą o chlebie i wodzie w intencji Rodzin. Zapisy w zakrystii.
 • Świece Caritas są do nabycia z tyłu kościoła, poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii.
 • Transmitujemy Mszę świętą wieczorną oraz Mszę świętą w niedziele o godzinie 10.00, przez konto na YouTube kanał Klasztor Sołtysowice.
 • Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki po Mszy porannej oraz w środy i piątki po Mszy wieczornej. Można kontaktować się mailowo i telefonicznie.
 • Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace na rzecz Parafii, ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy Bożego Adwentu i wszelkiego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz pokoju serca. Niech Bóg Wam błogosławi.