off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

08.03.-15.03.2020r.

 

 

 • Dziś II Niedziela Wielkiego Postu.
 • Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy 11 marca a poprowadzi je ksiądz Paweł Kajl salezjanin. Plan podany jest na stronie internetowej i gablotach. Kazania będą głoszone podczas Mszy świętych o godzinie 9.00, 18.00 i 19.30. Nauki stanowe o godzinie 19.00. Dziś dla studentów i młodzieży pracującej, w poniedziałek dla małżonków, we wtorek dla młodzieży bierzmowanej a w środę dla młodzieży szkół średnich. Prosimy o modlitwę.
 • Kolekta w środę będzie na rzecz wspólnoty księdza Pawła.
 • Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 • Dziś zbiórka przed kościołem do puszek Caritas. Pragniemy wesprzeć naszych misjonarzy w Kazachstanie Ojca Juliana i Brata Adama.
 • Seniorów zapraszamy na spotkanie z księdzem rekolekcjonistą w środę 11 marca po Mszy świętej o godzinie 09.00.
 • W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa ma Mszę o godz. 18.00.
 • Chorych parafian odwiedzimy w piątek 13 marca od godziny 8.00.
 • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych a dla Dzieci o 17.30.
 • Dzieci zapraszamy Świetlicy Albercik w soboty na godzinę 10.00. Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt z ojcem Proboszczem.
 • W sobotę (14.03.) o godzinie 11.00 Mszą św. rozpoczniemy Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kobiet: „Być Kobietą…”. Po Mszy świętej wykład Pani dr Marii Miduch pod tytułem: „Kobieta w oczach Stwórcy”. Maria Miduch jest teologiem, wykładowcą Pisma Świętego i języka hebrajskiego. Jest autorką wielu poczytnych książek na temat Trójcy Świętej i kobiet w Biblii. Po przerwie będzie wykład Pani mgr Elżbiety Łozińskiej: „Dotyk Słowa”. Pani Elżbieta Łozińska od lat pracuje na styku duchowości i psychologii.
 • W przyszłą niedzielę będzie kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowych – Muminki.
 • We wtorek 17 marca będzie w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna. Przeprowadzi ją JE Ksiądz Biskup Jacek Kiciński. O godzinie 16.30 będzie spotkanie z Radą Parafialną. O godzinie 17.00 będzie spotkanie z Grupami Parafialnymi. Podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 zostanie ustanowiona nowa Rada Parafialna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Zapraszamy na Nocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku 20 marca po Mszy świętej wieczornej do soboty 21 marca do Mszy świętej o godzinie 6.30. Zapisy w zakrystii
 • Zespół Caritas rozprowadza z tyłu w kościele paschaliki wielkanocne.
 • Caritas organizuje zbiórkę bielizny dla bezdomnych mężczyzn ( skarpetki, majtki, podkoszulki) oraz środki kosmetyczne (mydła, szampony, artykuły do golenia, itp.). Dary można składać do kosza w bocznej kaplicy.
 • W zeszłą niedzielą zbiórka na rzecz Patryka Radwańskiego wyniosła 1.686 złotych i 20 groszy. Bóg zapłać.
 • Parafialny Post Wielkopostny w intencji nawrócenia grzeszników naszej Parafii trwa do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie w intencji grzeszników. Zapisy w zakrystii.
 • Organizujemy Pielgrzymkę w Bieszczady od 30 kwietnia do 3 maja. Koszt całkowity wynosi około 1.000 zł. Prosimy o wstępne zapisy w zakrystii.
 • Uwaga modlący się we Wspólnocie Różaniec Rodziców. Bardzo prosimy o zweryfikowanie swe przynależności do Wspólnoty poprzez sprawdzenie na stronie internetowej swej Róży i przez ponowną deklarację chęci przynależenia do niej przez wysłanie zgłoszenie mailem na adres: modlitwa_za_dzieci@wp.pl
 • 25 marca w Uroczystość Zwiastowana NMP będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku pod chórem jest Gazetka na ten temat.
 • Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 24 maja o godzinie 10.00. W tę niedzielę Msza św. o godz. 11.30 jest przesunięta na godzinę 12.00.
 • W koszyczku pod chórem można „wylosować” sobie „Słowo Boże dla Ciebie”. Zachęcamy do medytacji Słowa, które Bóg kieruje do Ciebie.
 • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej Lectio Divina są pod chórem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Tęczy dla dzieci raz Gazetki Parafialnej Christifideles. Gazety są do nabycia w zakrystii.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelką życzliwość, modlitwy, post, ofiary oraz dobroć, składamy serdeczne: Bóg zapłać. Wszystkim życzymy Pokoju i Dobra.