off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

20-27.10.2019r.

XXIX Tydzień Zwykły

 

 • Dziś XXIX Niedziela zwykła, która w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Misyjna. Dziś kolekta przeznaczona jest na Misje święte.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy o godzinie 17.30. Niech nikogo z nas nie zabraknie na wspólnej modlitwie.
 • Zapraszamy chętnych chłopców do grona ministrantów. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 Ojciec Jeremiasz zaprasza na spotkanie kandydatów wraz z rodzicami.
 • W dzisiejszą niedzielę dla potrzeb statystycznych liczymy wiernych obecnych w kościele.
 • Dziś także Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc potrzebującym.
 • Pielgrzymów do Medjugorje zapraszamy dzisiaj na spotkanie popielgrzymkowe na godzinie 15.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Nowego Życia, Miłujcie się oraz Gazetki Parafialnej. Gazety w zakrystii.
 • Gościmy dziś organizatorów Europejskiego Spotkania Młodych ze Wspólnoty w Taizé. We wtorek o godzinie 18.45 zapraszamy na spotkanie chętnych z naszej parafii, którzy pragną włączyć się w to dzieło na naszym terenie.
 • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 • Przyjmujemy intencje mszalne na nowy – 2020 rok. W pierwszej kolejności prosimy, aby zapisywać intencje: jubileusze, rocznice urodzin, ślubów czy ważne wydarzenia.
 • Krąg Biblijny spotyka się we wtorek o godzinie 20.00. Omawiamy Powołanie Abrahama.
 • Mobilne Centrum Badań organizuje płatne badania pod kątem: miażdżyc tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli, w środę na parkingu przy kościele o godzinie 13.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 • Zapraszamy do Nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku 25 (po Mszy świętej wieczornej) na sobotę 26 października (do Mszy świętej porannej). Chętnych, którzy wybiorą sobie jakąś nocną godzinę na czuwanie, prosimy o dar ofiarnej modlitwy i o zapisanie się na listę, która jest w zakrystii.
 • W sobotę o godzinie 13:00 Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Mszę świętą i spotkanie formacyjne. Wszystkich chętnych chcących poznać duchowość franciszkańską serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na cele inwestycyjne.
 • Dzieci I Komunijnych i ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię na godz. 10.00 a po niej na spotkanie formacyjne do Auli.
 • W niedzielę 27 października o godzinie 15.00, zapraszamy dzieci i dorosłych na Bal Wszystkich Świętych. Przebrani za świętych, spotykamy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce każde dziecko zaprezentuje swego patrona a następnie wyruszy Korowód świętych wokół kościoła. Następnie w Auli ogłoszone zostaną wyniki na najpiękniejszy strój świętego a po nim będzie zabawa.
 • W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego zapraszamy chętnych do Postu o chlebie i wodzie w intencji naszego Duchowieństwa i Parafii, który potrwa do 14 listopada. Chętnych prosimy o wybranie sobie jednego dnia postu o chlebie i wodzie i zapisanie się na listę w zakrystii.
 • Kartki na Wypominki wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne wpisy.
 • Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczornej.
 • W zeszłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano kwotę 682 złotych i 1 euro. Dziękujemy serdecznie w imieniu obdarowanych.
 • Informujemy, że Parafia i Klasztor mają osobne Konta Bankowe, których numery podane są w Gazetce. Prosimy, żeby wszelkie ofiary na cele duszpasterskie wpłacać na Konto Parafialne a intencje mszalne i ofiary inwestycyjne wpłacać na Konto Klasztorne.
 • Zapraszamy do Scholi Dziecięcej, która próby ma w poniedziałki o godzinie 17.45.
 • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie 18.30. Mile widziani są nowi chętni do wspólnego śpiewania.
 • Spotkania Młodzieży przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania są: I rok (klasa VII w każdy pierwszy i ostatni wtorek miesiąca. II rok (klasa VIII i starsi) w każdą pierwszą i ostatnią środę miesiąca.
 • W niedzielę 1 grudnia pragniemy zorganizować Dzień Wspólnoty Mężczyzn. Szczegóły w najbliższym czasie.
 • Do użytku mieszkalnego oddawane są kolejne budynki na terenie naszej parafii. Wszystkich nowych mieszkańców serdecznie witamy i wyrażamy nadzieję, że zamieszkiwanie na terenie naszej parafii będzie przyjemne, bezpieczne i sprzyjało wzrostowi duchowemu. Nowi parafianie pragnący poświęcenia swojego nowego mieszkania prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub drogą elektroniczną.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelką życzliwość, modlitwy, ofiary oraz dobroć, składamy serdeczne: Bóg zapłać. Wszystkim życzymy Pokoju i Dobra.