off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

16-23 czerwca 2019r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy XI Tydzień Zwykły

 

 • Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, od kilku tygodni zbierają w Polsce podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, mającą na celu przeciwdziałanie tym, którzy propagują i pochwalają w przestrzeni publicznej zachowania o charakterze pedofilskim. Podpisy pod petycją można składać jeszcze tylko dzisiaj przy stoliku pod chórem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel. Przy stoliku można zapoznać się również z projektem nowelizacji ustawy art. 200b Kodeksu karnego, oraz z poradnikiem dla rodziców i nauczycieli „jak powstrzymać pedofilię”. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 • Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 • Spotkanie Rady Parafialnej jutro (poniedziałek) o  godz. 18.30 w refektarzu klasztornym.
 • Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnegow środę o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci wraz z ich rodzicami, nauczycielami i wychowawcami do wspólnego dziękczynienia.
 • W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Jak wspominaliśmy w minioną niedzielę, procesja będzie przebiegać ulicami: Redycką, Falskiego, Czytankową, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką. Ołtarze rozmieścimy w następujących miejscach: 1. przy posesji na ul. Redyckiej 27a, 2. na skrzyżowaniu ulic Redyckiej i Falskiego przy posesji na ul. Falskiego 54, 3.na skrzyżowaniu ulic Falskiego i Czytankowej przy posesji nr 11a (ul. Czytankowa),  i 4. na ul. Redyckiej 16.Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy, a także wspólnoty parafialne zatroszczyli się o ich wystrój. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący: 8.00, 10.00 (z procesją) i 18.00. Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie. W środę po Mszy św. wieczornej będą rozwożone podesty, tła o treści eucharystycznej i inne elementy potrzebne do budowy ołtarzy; prosimy mężczyzn o pomoc przy ustawianiu i skręcaniu podestów. Prosimy również, aby na trasie procesji – o ile to jest możliwe – nie parkować samochodów. Kwiaty do dekoracji prosimy przynosić do poszczególnych ołtarzy, a kwiaty do sypania w czasie procesji – do zakrystii. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosły panie z Żywego Różańca i ze Wspólnoty Matek. Mężczyzn niosących baldachim i asystujących kapłanowi prosimy o przyjście o godz. 9.45 do holu przed kancelarią. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych. Dzieci do sypania kwiatów powinny przynieść swoje koszyczki. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Z racji przygotowywania ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała nie odbędzie się środowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 24.06 (poniedziałek) o godz. 18.00.
 • Nastąpił błąd w informacji o terminie katechezy chrzcielnej. Najbliższa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się wyjątkowo w czwartek 27.06 o godz. 19.00 a nie jako podano mylnie 30.06. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 • Data Mszy św. z okazji I Komunii św. w 2020 roku została ustalona na 24 maja.
 • Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach swojej działalności organizuje kolejny raz zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. W naszej parafii zużyty sprzęt można składać na starym parkingu parafialnym do 24.06 (poniedziałek) do godz. 19.00.
 • Od 7 lipca aż do końca sierpnia Msze św niedzielne będą sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią.