off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

09 – 16 czerwca 2019r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 • Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 • Dzisiaj w ramach nabożeństwa czerwcowego (godz. 17.30) odprawimy nabożeństwo via lucis (drogę światła). Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 • Spotkanie organizacyjne z Przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego w sprawie pielgrzymki rodzin do San Giovanni Rotondo odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w auli.
 • Msza święta z okolicznościową homilią połączona z nabożeństwem fatimskim w czwartek o godz. 18.00. W tym dniu nie odbędzie się nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę organizujemy dla dzieci wycieczkę do Trzebnicy, na zabawę terenową i grilla. Wyjazd o godz. 9.30 powrót 14.30. Koszt 15 zł. Szczegóły u o. Jozuego.
 • W przyszłą niedzielę Msza św. z okazji rocznicy I Komunii o g. 10.00. Próba liturgiczna dla dzieci w środę godz. 18.30, natomiast spowiedź  w piątek o godz. 18.30.
 • Spotkanie Rady Parafialnej w przyszły poniedziałek (17.06) o  godz. 18.30 w refektarzu klasztornym.
 • Informujemy, że w tym roku trasa procesji Bożego Ciała (20 czerwca) będzie przebiegać ulicami: Redycką, Falskiego, Czytankową, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką. Ołtarze rozmieścimy w następujących miejscach: 1. przy posesji na ul. Redyckiej 27a, 2. na skrzyżowaniu ulic Redyckiej i Falskiego przy posesji na ul. Falskiego 54, 3.na skrzyżowaniu ulic Falskiego i Czytankowej przy posesji nr 11a (ul. Czytankowa),  i 4. na ul. Redyckiej 16.Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy, a także wspólnoty parafialne zatroszczyli się o ich wystrój. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący: 8.00, 10.00 (z procesją) i 18.00. Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi.
 • Najbliższa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 30.06 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 • Data Mszy św. z okazji I Komunii św. w 2020 roku została ustalona na 24 maja.
 • Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, od kilku tygodni zbierają w Polsce podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, mającą na celu przeciwdziałanie tym, którzy propagują i pochwalają w przestrzeni publicznej zachowania o charakterze pedofilskim. Podpisy pod petycją można składać dzisiaj i w przyszłą niedzielę przy stoliku pod chórem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel. Przy stoliku można zapoznać się również z projektem nowelizacji ustawy art. 200b Kodeksu karnego, oraz z poradnikiem dla rodziców i nauczycieli „jak powstrzymać pedofilię”. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 • Od 7 lipca aż do końca sierpnia Msze św niedzielne będą sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią.