off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

3 – 10 marca 2019r.

VIII Tydzień Zwykły

 

 

  • Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej oraz lectio divina wyłożone są na stoliku pod chórem.
  • Spotkanie modlitewne wspólnoty Hallelujah jutro (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.
  • W poniedziałek i wtorek, od Mszy św. porannej do wieczornej, odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentuo ducha pokuty i dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu.

Plan adoracji:

Godz. 10.00 – ul. Poprzeczna i Redycka

Godz. 11.00 – ul. Torfowa  i Sołtysowicka

Godz. 12.00 – ul. Czytankowa i Elementarzowa

Godz. 13.00 – ul. Falskiego i Fortowa

Godz. 14.00 – ul. Przejazdowa i Knastera

Godz. 15.00 – ul. Gimnazjalna

Godz. 16.00 – ul. Bagatela i Marczewskiego

Godz. 17.00 – ul. Lekcyjna i Wojaczka

  • Po dłuższej przerwie wznowił swoją działalność chór parafialny„Albertinum”.Próby chóru z nową dyrygentką p. Agnieszką Bierut odbywać się będą w poniedziałek o godz. 17.45. Na próby chóru zapraszamy również nowe osoby zainteresowane śpiewem kościelnym.
  • W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 (recytowana), 9.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu nie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na osobistą modlitwę w poniedziałek i wtorek. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  • Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje parafialne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie kustosz repliki Całunu Turyńskiego ks. Zbigniew Dudek ze Zgromadzenia Księży Paulistów. Rekolekcjom towarzyszyć będzie wystawiona kopia Całunu Turyńskiego.Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00 od środy do soboty. W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędą się nauki stanowe dla małżonków i rodziców; dla młodzieży w piątek o 19.30 w sali katechetycznej, a dla seniorów w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00. Zakończenie rekolekcji w niedzielę.  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby duszpasterskie Zgromadzenia Księży Paulistów. Szczegółowy program zamieszczony jest w Christifideles.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, tj. w Drodze krzyżowej oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym.
  • Wiernych, którzy pragną włączyć się w parafialną, wielkopostną peregrynację Krzyża San Damiano i przyjąć ikonę do swojego domu, prosimy o zapisanie swoich danych na formularzu wyłożonym na stoliku z prasą katolicką. Pragniemy, aby był to nasz wspólny parafialny czyn pokutny, a także rodzinny akt wynagrodzenia Bogu naszą gorącą miłością i nabożną modlitwą za swoje winy i za grzechy świata.
  • Ze zbiórkido puszek oraz z ofiar indywidualnych na cele inwestycyjne parafii zebraliśmy 5740 zł. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.