off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 11 – 18 lutego 2018r.

VI Tydzień zwykły

 

 

 • Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 • Po Mszy św. rodzinnej (10.00) spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 • Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 • Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 • Spotkanie modlitewne wspólnoty Hallelujah jutro (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.
 • W poniedziałek i wtorek, od Mszy św. porannej do wieczornej, odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o ducha pokuty i dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu. Plan adoracji umieszczony jest w Christifideles.
 • W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 (recytowana), 9.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu nie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na osobistą modlitwę w poniedziałek i wtorek. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 • Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje parafialne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie o. Fabian Kaltbach OFM. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00 od środy do soboty. W czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla seniorów z o. Fabianem, natomiast wieczorem o godz. 19.00 nauki stanowe dla małżeństw i rodzin. Nauka rekolekcyjna dla młodzieży w piątek o 19.30 w sali katechetycznej. Zakończenie rekolekcji w niedzielę. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby duszpasterskie Ojca Rekolekcjonisty. Szczegółowy program zamieszczony jest w Christifideles.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, tj. w Drodze krzyżowej oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym. Godziny nabożeństw znajdują się w biuletynie parafialnym.
 • W gronie rodziców powstała inicjatywa zorganizowania w czasie wakacji wyjazdu rekolekcyjnego dla rodzin z dziećmi do Asyżu w terminie od 23-30.06.2018. W programie m.in zwiedzanie miejsc i sanktuariów franciszkańskich; Padwy, Asyżu, La Verny, Rivotorto i Gubbio, ponadto wspólne zabawy, integracja rodzinna, wypoczynek nad Adriatykiem, a także Msze święte i spotkania formacyjne. Propozycja programu została wyłożona na stoliku z prasą katolicką. Cena w zależności od ilości zgłoszeń, (+/-) 1750 zł za osobę. Zapisy w zakrystii do końca lutego.
 • Wiernych, którzy pragną włączyć się w parafialną, wielkopostną peregrynację relikwii Krzyża Świętego i przyjąć Je do swojego domu, prosimy o zapisanie swoich danych na formularzu wyłożonym na stoliku z prasą katolicką. Pragniemy, aby był to nasz wspólny parafialny czyn pokutny, a także rodzinny akt wynagrodzenia Bogu naszą gorącą miłością i nabożną modlitwą za swoje winy i za grzechy świata.