Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 29 października 2017 r.

XXIX Tydzień Zwykły

 

 

  1. Serdecznie dziękujemy o. Piotrowi Kwoczale OFM, kapelanowi Dolnośląskiego Hospicjum dla dzieci za wygłoszenie słowa Bożego. Po liturgii o. Piotr wraz z wolontariuszami będzie zbierał ofiary na potrzeby dziecięcego hospicjum. Za każdą ofiarę w imieniu organizatorów zbiórki serdecznie dziękujemy.
  2. Dzisiaj również po Mszach świętych zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Przy wpisywaniu się na listę, wymagana jest pełna nazwa miejscowości.
  3. Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
  4. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2018 rok. W pierwszej kolejności prosimy o rezerwacje terminów związanych z jubileuszami, rocznicami i innymi ważnymi wydarzeniami rodzinnymi.
  5. Spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej Hallelujah w poniedziałek o godz. 19.00.
  6. W sobotę organizujemy Bal Wszystkich Świętych, na który zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby dzieci przebrały się za wybranego Świętego lub Świętą. Łakocie na stół dla wszystkich świętych mile widziane. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
  7. W związku z zeszłotygodniowym liczeniem wiernych informujemy, że liczba osób obecnych na Mszach św. wyniosła 921, tj. 31% w skali parafii; natomiast przystępujących do Komunii św. wyniosła 420, czyli 14% wiernych w parafii.
  8. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 18.00. Czytanie wypominek i modlitwa za zmarłych odbywać się będą 15 minut przed Mszą. Wypominki można przynosić codziennie do zakrystii przed Mszą św. lub po niej. Karty wypominkowe są dołączone do Christifideles, a także zostaną wyłożone na stoliku pod chórem.
  9. Najbliższy termin nauk chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 30.10 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
  10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii.