Różaniec rodziców

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci
Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju! Zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i twej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy, ze doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

Najnowszy grafik jest do pobrania tutaj.

RODZICE MODLĄ SIĘ ZA DZIECI

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu!

Rodzic wchodząc do róży daje swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców, nawet jeśli by sam zapomniał inni nie zapomną! Świadomość tej wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza matek, a ojcom pozwala na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie miłości. Jeśli wierzymy w Boga – a wierzymy – to On jako Wszechmocny może zapewnić najlepszą opiekę naszym dzieciom- czyż nie? Ta modlitwa często uzdrawia również relacje w rodzinach!

Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę Bożą przez 24 godzinyjest to wspaniała Boża ekonomia! – tylko trzeba się na nią zdobyć. Ileż uwagi poświęcamy zwykłym codziennym czynnościom, a na wezwanie Bożej opieki szkoda nam czasu. Jezus nie żałował swojego życia dla żadnego, nawet najgorszego człowieka, czemu ja mam żałować 4-5 minut dziennie ze swego czasu własnym w końcu dzieciom! Oczywiście podjecie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Podjęcie tej modlitwy to również konieczność zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i własny rozwój duchowy!

Zauważyliśmy, że Bóg udziela wielu łask dzieciom rodziców, którzy się modlą, ale jeszcze więcej tym którzy oprócz tego propagują ten rodzaj modlitwy. Spotkaliśmy się też z pytaniem rodzica – „W czym ta modlitwa jest lepsza od mojej, przecież ja codziennie się modlę za swoje dzieci?”. To Bóg zna wartość każdej modlitwy, nie oceniamy czy ta modlitwa jest lepsza, czy nie. Tylko dzielimy się świadectwem wielu codziennych łask i zmian na lepsze w życiu naszych dzieci, za których rodzice modlą się właśnie w ten sposób. Może Bóg udziela specjalnych łask dlatego, że jest to modlitwa wspólnotowa, może dlatego, że ta modlitwa uczy nas pokory –pokornego, codziennego przyznania się do własnej słabości i grzeszności, może dlatego, że z nami jest Maryja, wzór rodzicielskiej miłości, może dlatego, że wypełniamy wskazania Ojca Świętego Jana Pawła II- czyli nauczanie Kościoła. Ten rodzaj modlitwy to po prostu kolejna uporządkowana propozycja. Jest z pewnością wiele przyczyn, że jest ona owocna.

 

Osoba, która odmawia Tajemnicę pierwsza Radosną w danym miesiącu odmawia również modlitwę wstępną.

Wierzę w Boga / Ojcze nasz / 3 x Zdrowaś Maryjo / Chwała Ojcu

 

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?

  • Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask)- pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
  • Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
  • Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie (jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

 

INTENCJE

  • Prosimy o to , aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci. Aby nasze dzieci nie były narażone na skutki naszych grzechów.
  • Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
  • Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
  • O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.
  • W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

 

 

Patronalnym dniem dla wszystkich róż jest pierwsza sobota miesiąca. O godz.17.15 uczestniczymy w nabożeństwie pierwszo sobotnim ku czci Niepokalanego Serca NMP.

Różaniec rodziców modlących się za dzieci jest w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 17:30.


W każdą trzecią sobotę miesiąca odprawiana jest o godz. 18.00 Msza święta w intencji dzieci, za które rodzice modlą się na różańcu.

W naszej Parafii jest osiem  róż i trwa nabór do dziewiątej  – Róży Dzieciątka Jezus.

Oprac. Małgorzata Plaminiak

Zgłoszenia można dokonać:

mailowo: modlitwa_za_dzieci@wp.pl