Intencje
Mszalne

INTENCJE MSZALNE 19.07.-26.07.2026r.
19 lipca - XVI Niedziela Zwykła
08.00 Msza święta
Za śp. Bolesława, o łaskę nieba.
10.00 Msza święta
W intencji Samuela, Zosi, Mikołaja i Darii, o wiarę, piękną relację z Panem Bogiem.
11.30 Msza święta
W intencji Kamili z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej.
18.00 Msza święta
Za śp. Grażynę Balińską w 7 rocznicę śmierci o łaskę nieba.
20 lipca - poniedziałek - wspomnienie bł. Czesława
09.00 Msza święta
Za żyjących i zmarłych Parafian.
18.00 Msza święta
Za dusze świętej pamięci Weroniki i Józefa, o łaskę nieba.
21 lipca - wtorek - wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi
09.00 Msza święta
W intencji żyjących i zmarłych rodziców zakonników, rodzeństwo, dobrodziejów oraz za tych, którzy polecają się naszym modlitwom.
18.00 Msza święta
W intencji Ojca Wawrzyńca z okazji imienin, o dary Ducha Świętego – Margaretki.
22 lipca - środa - wspomnienie św. Marii Magdaleny
09.00 Msza święta
Za zmarłych rodziców Bronisławę i Jana oraz za śp. żonę Danutę.
18.00 Msza święta
Msza święta w intencjach zbiorowych:
23 lipca - czwartek - wspomnienie św. Brygidy
09.00 Msza święta
O Boże błogosławieństwo w firmie i rodzinie Piotra, Beaty, Pawła i Bartosza.
18.00 Msza święta
Za śp. Martę Basta, o radość wieczną.
24 lipca - piątek - wspomnienie św. Kingi
09.00 Msza święta
W intencji Panu Bogu wiadomej.
18.00 Msza święta
Rez. Halina
25 lipca - sobota - wspomnienie św. Jakuba
09.00 Msza święta
W intencji Jakuba i Grażyny z okazji imienin, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
15.00 Msza ślubna
18.00 Msza święta
W intencji Misji świętych – Róże Różańcowe.
26 lipca - XVII Niedziela Zwykła
08.00 Msza święta
Z okazji 21 rocznicy urodzin Anny, o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski na dalszej drodze życia.
10.00 Msza święta
Za żyjących i zmarłych Parafian – za Babcie i Dziadków.
W intencji Anny Kopcza z okazji imienin, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Świętej Anny.
11.30 Msza święta
W intencji Adama Figurniaka z okazji 12 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej.
18.00 Msza święta
Za zmarłych rodziców Irenę i Aleksandra, o łaskę nieba.
Zamawianie intencji mszalnych
W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy:
KKK 1367: Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący – obecnie przez posługę kapłanów – który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny… A skoro w tej Boskiej ofierze, dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest naprawdę przebłagalna.
Zamawiając Mszę świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent – duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski.
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, w tym także Mszy Świętych gregoriańskich za zmarłych oraz Mszy Świętych do Dworu Niebieskiego za żywych.
Intencje przyjmujemy osobiście w zakrystii po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii parafialnej.
Odpowiadając na pytania wiernych informujemy, że istnieje już możliwość wpłacania ofiar na rachunek bankowy. W przypadku wybrania takiej możliwości bardzo prosimy o dokonanie wpłaty, jednakże dopiero po potwierdzeniu przez nas możliwości odprawienia Mszy Świętej, na rachunek bankowy:
Klasztoru Franciszkanów pw. Matki Bożej Anielskiej
ul. Redycka 10/12
51-169 Wrocław
nr 44 1240 6670 1111 0011 0640 8035
Za każdy dar serca serdeczne: Bóg zapłać!





