Peregrynacja Krzyża San Damiano

14 lut 2018 - 08 kw. 2018 | 06:00 pm - 06:00 pm

Siostry i Bracia!

Zachęcamy Was do włączenia się w parafialną, wielkopostną peregrynację Krzyża San Damiano. 

Z uwagi na duże zainteresowanie peregrynacja została wydłużona do Święta Miłosierdzia (28.04.2019r.).

Prosimy o zapisanie swoich danych na formularzu wyłożonym na stoliku z prasą katolicką.

Pragniemy, aby był to nasz wspólny parafialny czyn pokutny, a także rodzinny akt wynagrodzenia Bogu naszą gorącą miłością i nabożną modlitwą za swoje winy i za grzechy świata.

Zachęcamy do rodzinnej modlitwy przy Ikonie Krzyża łącznie z sąsiadami i znajomymi. Zachęcamy, aby w tym okresie rozwijać w sobie miłość do krzyża i umacniać w sobie chrześcijańskie podejście do krzyża, abyśmy przy codziennych staraniach o uczynienie swego życia znośniejszym, zawsze pamiętali, że od tych rzeczy nie zależy nasze szczęście, a nad naszym codziennym krzyżem jest Bóg, który rządzi naszą historią, który nas kocha, a wobec tego wszystko to, co nas spotyka z Jego ręki, jest tym, co najlepsze.

Przekazanie i przyjęcie Ikony Krzyża

  • Z Rodziną należy uzgodnić czas i okoliczności przyjęcia Krzyża do swojego domu.
  • Wpisać w Planie peregrynacji planowaną datę przyjęcia Krzyża do swojego domu. Plan Peregrynacji wyłożony został w Kościele pod chórem.
  • W dniu przyjęcia Krzyża uczestniczymy wraz z Rodziną w Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00 (dotyczy również Mszy Świętej w sobotę i niedzielę).
  • Na koniec Mszy Świętej, po Błogosławieństwie, następuje uroczyste przejęcie Krzyża od kapłana.
  • Razem z Krzyżem Rodzina może przejąć:  modlitewnik i  futerał ochronny, które będą złożone na zakrystii. Do zakrystii udajemy się po Mszy Świętej, aby zabrać ww. przedmioty oraz aby podać dane kontaktowe do Rodziny (telefon, adres).
  • Krzyż przenosimy z Kościoła do domu, jak również z domu do Kościoła w futerale ochronnym, chroniąc go tym samym przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.
  • Wieczorem oraz w ciągu następnego dnia Rodzina w miarę możliwości powinna spędzić czas na osobistym przebywaniu przed Krzyżem na modlitwie, szczególnie modlitwie różańcowej. Pomocą może służyć Modlitewnik lub inne modlitewniki i książeczki do nabożeństwa. Zachęcamy wszystkich gorąco do odprawienia Godziny Miłosierdzia (godz. 15:00), oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego, nawet jeżeli o tej godzinie nie będziemy w domu.
  • Przed odniesieniem Krzyża do kościoła zachęcamy Rodzinę do modlitw pożegnalnych.
  • Krzyż przenosimy z domu do Kościoła następnego dnia przed Mszą Świętą wieczorną (przed godziną 18:00) i ustawiamy ją na stojaku umiejscowionym przy ołtarzu. Futerał ochronny odnosimy do zakrystii. 
  • W dniu przekazania Krzyża uczestniczymy wraz z rodziną i sąsiadami w Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00.