Adwent

27 lis 2022 - 24 gru 2022 | 08:00 am - 09:00 am

Nowy Rok Liturgiczny. Początek. Adwent. Czas radosnego oczekiwania.

Adwent jest czasem, w którym warto zatrzymać się w tzw. „przedświątecznej gorączce” i posłuchać. Posłuchać, aby usłyszeć Słowo, ponieważ Adwent jest najlepszym czasem, aby przyjąć Słowo do siebie i następnie urodzić Je dla siebie oraz dla innych, tak jak Maryja urodziła dla nas Jezusa.

Później najprawdopodobniej nie będziesz miała, miał więcej czasu i lepszego momentu. To teraz jest najlepszy czas, to TERAZ jest TEN czas, bo Bóg ma dla Ciebie plan i mówi do Ciebie cały czas, ponieważ jest Twoim kochającym Ojcem interesującym się wszystkim, co robisz.

Jak usłyszeć Słowo? Jak to zrobić, aby przyjąć Słowo?

W okresie Adwentu masz dużo możliwości. Czytaj i rozważaj Słowo Boże. Zastanów się szczególnie nad tym fragmentem, który szczególnie Cię poruszył. Możesz również wziąć udział w Kręgu Biblijnym w każdy wtorek o godzinie 19.30.

Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich i do uważnego słuchania Słowa podczas Liturgii.

W Adwencie od poniedziałku do piątku, po Roratach będzie cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.45.

W każdą niedzielę Adwentu będą również sprawowane Nieszpory adwentowe.

Możesz także wziąć udział w licznych rekolekcjach, które odbywają się w okresie Adwentu. W naszej Parafii rekolekcje trwają od dnia 27.11.2022r. do dnia 30.11.2022r.

Zachęcamy również do Postu Adwentowego, który polega na tym, że chętni wybierają sobie dowolny dzień i w ten dzień poszczą o chlebie i wodzie w intencji Parafii (zapisy w zakrystii).

Słuchaj! Bądź uważna, bądź uważny, patrz na Maryję i przyjmij Życie!