off
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie 23.03.-30.03.2025r.
- Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 26 marca. Słowo Boże głosi Ojciec Krzysztof Piskorz karmelita. Prosimy o modlitwę. Plan w stałych miejscach.
- Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś na każdej Mszy świętej. Od poniedziałku do środy, nauki są podczas Mszy świętych o godzinie 9.00, 18.00 i 19.30 – Msza recytowana. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do godziny 17.55. Nauka stanowa dla Małżonków i Rodziców jest dziś o godzinie 19.00. W środę o godzinie 17.00 jest Msza święta dla dzieci. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą świętą i w czasie Adoracji.
- W środę kolekta przeznaczona jest na klasztor Karmelitów we Wrocławiu.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15.
- Dziś jest zbiórka inwestycyjna do puszek na witraż w bocznej kaplicy.
- Spotkanie dla Kobiet w poniedziałek 24 marca o godzinie 20.00. „Życzliwość i dbanie o siebie – jak mądrze kochać samą siebie” poprowadzi Pani Małgorzata Kramarz.
- Schola Młodzieżowa zaprasza do śpiewu w poniedziałki o godzinie 17.30.
- Chór Parafialny Albertinum zaprasza na wspólnego śpiewania w poniedziałki o godzinie 18.30.
- We wtorek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszach świętych o godzinie 9.00, 18.00 i 19.30, będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- Droga Krzyżowa jest w piątki Wielkiego Postu o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych (Franciszkański Zakon Świeckich) a dla Dzieci o 17.30.
- Spotkania Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej są w piątki o godzinie 19.15.
- Warsztaty z Dialogu dla Par (nie tylko małżeńskich) KŁÓTNIA KONTROLOWANA, prowadzone przez Krąg Świętego Michała Archanioła Wspólnoty Domowego Kościoła, będą w sobotę 29 marca od godziny 10.00 – wcześniej Msza święta o godzinie 9.00 w kościele. Zapisy przez kod QR lub w zakrystii. Zapewniamy opiekę dla dzieci powyżej 4 roku życia. Warsztaty są bezpłatne.
- Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w środę 2 kwietnia o godzinie 19.30.
- Rekolekcje dla Małżonków prowadzone przez Kościół Domowy, prowadzone są we wtorki i środy Wielkiego Postu, w kościele Świętego Antoniego we Wrocławiu-Karłowicach.
- Skauci Europy 4 Grupa Wrocławska Dziewcząt (9-11 lat), zaprasza na otwartą Zbiórkę. Miejsce spotkania: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy al. Brucknera 20, w dniu 29 marca o godzinie 10.00. Telefon do Akeligromady: 737433730
- 12 IV będzie Dzień Skupienia dla Kobiet, który poprowadzi Pani Małgorzata Kramarz.
- Liceum Sióstr Urszulanek, szkoły z internatem, zapraszają uczniów klas ósmych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia, od godziny 10.00.
- Parafialny Post Wielkopostny w intencji Ojczyzny, trwa do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie. Zapisy w zakrystii.
- Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Prowadzona jest również zbiórka środków higieny i czystości dla bezdomnych i potrzebujących. Dary zostawiamy w koszu w kaplicy.
- Nasza Parafia w tym roku organizuje Pielgrzymki: od 27 lipca do 3 sierpnia do Lourdes we Francji. Z celów organizacyjnych, bardzo prosimy o wstępne zapisy w zakrystii. 14 czerwca na Jasną Górę; od 20 do 22 czerwca do: Warszawy, Niepokalanowa, Lasek, Płocka i Świnic Warckich oraz od 19 do 27 wrześniu do Medjugorje.
- Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek po Mszy świętej o godzinie 9.00 oraz w środę i piątek po wieczornej Mszy świętej.
Serdecznie dziękujemy za modlitwy, za ofiary oraz wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego błogosławieństwa. Dużo pięknych spotkań oraz wiele radości Wam życzymy. Niech Bóg Wam błogosławi.