off

Jałmużna wielkopostna

 


Mt 6, 2-4a

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. 

Jałmużna to dar zapomniany w życiu wielu ludzi wierzących. Jałmużna jest wielkim błogosławieństwem dla chrześcijanina, ponieważ uzdalnia człowieka do wolności wobec dóbr materialnych i przynosi ogromne dobro duchowe. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem (Tb 12, 9).Bracia i opiekunowie są pomocą w czasie utrapienia, a bardziej niż jedni i drudzy wybawia jałmużna (Syr 40, 24).

 

Drodzy Parafianie,

zapraszamy serdecznie do włączenia się w dzieła Parafialnego Zespołu Caritas, szczególnie w okresie Wielkiego Postu.

  • W piątek i sobotę (08.-09.03.2024r.) Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę żywności w sklepie Biedronka przy ulicy Krzywoustego. Towar zebrany będzie przeznaczony do paczek wielkanocnych dla potrzebujących z naszej Parafii. Zachęcamy do zakupów i wsparcia naszej akcji.

  • W przyszłą niedzielę (10.03.2024r.) Parafialny Zespół Caritas prowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na szkołę i utrzymanie trójki dzieci w Afryce w Togo.

  • Parafialny Zespół Caritas prowadzi również zbiórkę środków higieny i czystości dla schroniska dla bezdomnych kobiet przy ulicy Sołtysowickiej. Dary można będzie zostawiać w koszu wystawionym w bocznej kaplicy.

Informujemy również, że z tyłu kościoła są wyłożone są pod chórem Torby Miłosierdzia oraz papierowe skarbonki wielkopostne na jałmużnę wielkopostną.