off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

13.03.-20.03.2022r.

 

 

 • Msza święta Dzieci I Komunii świętej oraz ich rodziców jest dziś o godzinie 10.00. Po Mszy świętej spotkanie w Auli.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedziele o godzinie 17.15.
 • Chór Parafialny Albertinum zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie 18.30.
 • We wtorek przypada kolejny dzień Nowenny przed 30 rocznicą erygowania Prafii. Słowo Boże podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 i w czasie konferencji po Mszy świętej wygłosi Ojciec Adam Choma – dominikanin. Po konferencji będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Procesja Eucharystyczna i Litania do świętego Alberta Wielkiego.
 •  Kręgu Biblijnego we wtorek nie będzie.
 •  Droga Krzyżowa jest w piątki Wielkiego Postu o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych a dla Dzieci o 17.30.
 • W sobotę 19 marca przypada Uroczystość świętego Józefa. Msze święte według porządku tygodniowego.
 • W sobotę o godzinie 17.30, zapraszamy na Różaniec Rodziców modlących się za dzieci oraz na Mszę świętą w intencji dzieci.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Słowo Boże głosić będzie Siostra Gabriela Janikula – Adoratorki Krwi Chrystusa.
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 15.30.
 •  W zeszłą niedzielę, zbiórka do puszek na Hospicjum Bonifratrów wyniosła 2044 zł. Dziękujemy.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek po Mszy świętej o godzinie 9.00 w środę i w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 • Parafialny Post Wielkopostny w intencji nawrócenia grzeszników naszej Parafii oraz o pokój na Ukrainie trwa do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie. Zapisy w zakrystii.
 • W związku z wojną na Ukrainie, organizujemy zbiórkę żywności, środków czystości, środków higieny osobistej. Wszystko to można składać przy kancelarii. W Zwracamy się z prośbą o miejsca w domach czy mieszkaniach dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy pobrać Deklarację, która jest na stoliku z gazetami i zgłaszać w zakrystii: kto, kiedy, jak długo i ile osób może przyjąć. W części parafialnej został  zorganizowany punkt pierwszej pomocy dla przyjezdnych skąd udadzą się do domów. Za okazałą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły podane są w gablocie i na stronie internetowej Caritas.
 • Na stronie internetowej: wroclaw.pl są informacje po ukraińsku dotyczące pomocy dla Ukraińców (medyczna, prawna itp.).
 • Parafialny Zespół Caritas ogłasza także zbiórkę dla ubogich naszej Parafii. Torby Miłosierdzia są na stoliku z gazetami. Dary składamy do kosza w bocznej kaplicy.
 • Jałmużnę wielkopostną można złożyć w skarbonce świętego Antoniego, ofiary te są przeznaczone na pomoc ubogim.
 • Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 16 marca od godz. 17.00, a w liceum w sobotę 19 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje na plakatach.
 • Trwa Peregrynacja obrazu Świętego Alberta Wielkiego w naszej Prafii. Zapisy w zakrystii.
 • Pragniemy zorganizować Pielgrzymkę do Pereł Polski Wschodniej w dniach od 29 kwietnia do 5 maja 2022 roku.Koszt około 1200 zł. Szczegóły w gablocie, na stoliku pod chórem i na stronie internetowej Parafii. Zapisy w zakrystii.
 • W bocznej kaplicy są drewniane tablice, na których pisane będą Ikony Drogi Krzyżowej. Każdy może podejść i ołówkiem napisać swoją modlitwę. Modlitwy te będą podkładem pod malowane Ikony.

 

Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace, za ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego. Niech Bóg Wam błogosławi.