off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

20.02.-06.03.2022r.

 

 

 • Gościmy dziś Siostry Elżbietanki, które opowiadają o zbliżającej się beatyfikacji Sióstr Męczenniczek. Siostry rozprowadzają foldery oraz książki o męczennicach w cenie 20 zł.
 • Dziś i w Środę Popielcową jest zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
 • Zapraszamy na 40-godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Początek dziś w niedzielę 27 lutego po Mszy świętej o godzinie 13.00 do Mszy świętej o godzinie 18.00, oraz w poniedziałek 28 lutego i wtorek 1 marca od godziny 9.30 do godziny 18.00. Każdego dnia o godzinie 17.30 jest Nabożeństwo w intencji pokoju. Plan adoracji w poniedziałek i wtorek:
  • Godz. 10.00 – ul. Poprzeczna i Redycka,
  • Godz. 11.00 – ul. Torfowa i Sołtysowicka,
  • Godz. 12.00 – ul. Czytankowa i Elementarzowa,
  • Godz. 13.00 – ul. Falskiego, Fortowa i Lekcyjna,
  • Godz. 14.00 – ul. Przejazdowa i Knastera,
  • Godz. 15.00 – ul. Gimnazjalna,
  • Godz. 16.00 – ul. Bagatela i Marczewskiego,
  • Godz. 17.00 – ul. Wojaczka.
 • Dziś ostatnia dodatkowa Msza święta o godzinie 13.00.
 • Nauka chrzcielna jest w poniedziałek o godzinie 19.00.
 • W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godzinie 6.30 (recytowana), 9.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu nie odbędzie adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na osobistą modlitwę w poniedziałek i wtorek. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 • Parafialny Post Wielkopostny w intencji nawrócenia grzeszników naszej Parafii oraz o pokój na Ukrainie, zaczynamy od Środy Popielcowej i trwać będzie do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie w intencji grzeszników. Zapisy w zakrystii.
 • Droga Krzyżowa jest w piątki Wielkiego Postu o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych a dla Dzieci o 17.30.
 • Nocna Modlitwa Mężczyzn jest w piątek od godziny 21.00
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedziele o godzinie 17.15.
 • Dostępne są Zdrapki Wielkopostne w cenie 1 zł.
 • Organizujemy wyjazd na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Młodzieży, prowadzone na Górze Świętej Anny przez wspólnotę Agaliasis w dniach 11 – 13 marca. Zapraszamy młodzież z klas VII i starszą, zwłaszcza spośród przygotowujących się do bierzmowania. Koszt 180 zł, zapisy u ojca Rocha.
 • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą się w dniach od 20 do 23 marca 2022.
 • Za tydzień zbiórka do puszek na hospicjum Bonifratrów.
 • Zbiórka inwestycyjna w tym miesiącu poprzez wpłatę na konto klasztoru.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek po Mszy świętej o godzinie 9.00 i w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 • Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace, za ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego dobra. Niech Bóg Wam błogosławi.
 • Drodzy parafianie, w związku z wojną na Ukrainie chcemy nieść pomoc wszystkim, którzy jej teraz potrzebują. Organizujemy zbiórkę żywności, środków czystości, środków higieny osobistej, śpiworów, kocy, pościeli, ręczników. Wszystko to można składać przy kancelarii. W Zwracamy się z prośbą o miejsca w domach czy mieszkaniach dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy zgłaszać w zakrystii: kto, kiedy, i ile osób może przyjąć. My sami w klasztorze przyjęliśmy już kilka osób. W części parafialnej został  zorganizowany punkt pierwszej pomocy dla przyjezdnych skąd udadzą się do domów. Za okazałą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Pan Witold Waliszek z dniem dzisiejszym kończy pracę jako organista w naszej Parafii. Dziękujemy Panu Witoldowi za lata ofiarnej służby w naszej Parafii.

 

Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace, za ofiary i wszelkie dobro. Parafianom i Gościom, życzymy i wszelkiego. Niech Bóg Wam błogosławi.