off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

18.10.-25.10.2020r.

 

 

 • Dziś XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna, z tej racji kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
 • Nabożeństwa Różańcowe, odprawiamy codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Schola Młodzieżowa zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie 18.00.
 • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie19.00.
 • Kandydaci do bierzmowania mają spotkania według ustaleń z Animatorami.
 • W przyszła niedzielę będzie zbiórka do puszek na cele inwestycyjne.
 • W przyszłą niedzielę, kolekta będzie na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
 • Trwa 30 dniowy Post o chlebie i wodzie przed Odpustem ku czci Świętego Alberta Wielkiego w intencji Parafii. Chętni wybierają dowolny dzień i w tym dniu poszczą o chlebie i wodzie – zapisy w zakrystii.
 • Nauka chrzcielna będzie w poniedziałek 26 października o godzinie 19.00.
 • Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.
 • W zeszłą niedzielę na Fundację Nowego Tysiąclecia zebrano kwotę 1.523 złotych. Dziękujemy.
 • Zbiórka żywności przeprowadzona przez Caritas w dniach 25-26 września zebrano 54,3 kg żywności w sklepie Netto. Dziękujemy zespołowi Caritas i parafianom za włączenie się w akcję.
 • Przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2021 rok. W pierwszej kolejności prosimy, aby zapisywać intencje rocznicowe: urodzin, ślubów i jubileuszy oraz ważne wydarzenia. Pozostałe intencje oraz za zmarłych, będą przyjmowane od listopada.
 • Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, które pragną otrzymać pomoc, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
 • Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki po Mszy świętej porannej i w środy oraz w piątki po Mszy świętej wieczornej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedziel, Głosu świętego Franciszka.
 • W naszym kościele po ograniczeniach wprowadzonych przez Rząd, może na liturgii przebywać 118 osób. Prosimy o zachowanie dystansu i ostrożności oraz o modlitwę za chorych i całą Służbę Zdrowia.
 • Serdecznie dziękujemy za modlitwy, prace na rzecz Parafii, ofiary i wszelkie dobro. Szczególne podziękowania należą się wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia – w dniu ich święta. Parafianom i Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz pokoju serca. Niech Bóg Wam błogosławi.
 • Informujemy, że Parafia i Klasztor mają osobne Konta Bankowe, których numery podane są w Gazetce. Prosimy, żeby wszelkie ofiary na cele duszpasterskie wpłacać na Konto Parafialne a intencje mszalne i ofiary inwestycyjne wpłacać na Konto Klasztorne.
 • Do użytku mieszkalnego oddawane są kolejne budynki na terenie naszej parafii. Wszystkich nowych mieszkańców serdecznie witamy i wyrażamy nadzieję, że zamieszkiwanie na terenie naszej parafii będzie przyjemne, bezpieczne i sprzyjało wzrostowi duchowemu. Nowi parafianie pragnący poświęcenia swojego nowego mieszkania prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub drogą elektroniczną.