off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

01.03.-08.03.2020r.

 

 

 • Dziś I Niedziela Wielkiego Postu.
 • Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 • Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.30 w Auli odbędzie się spotkanie autorskie z Antoniną Krzysztoń.
 • Chór Parafialny zaprasza na próby w poniedziałki o godzinie 18.30. Mile widziani są nowi chętni do wspólnego śpiewania.
 • Spotkanie Pielgrzymów pragnących udać się w listopadzie do Meksyku będzie w poniedziałek 2 marca o godzinie 19.00 w Auli. W 2020 roku od 16 do 28 listopada planujemy Pielgrzymkę do Meksyku do Guadelupe.
 • Zapraszamy na Krąg Biblijny we wtorek o godzinie 20.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi świętej w każdą środę po Mszy świętej wieczornej do godziny 21.00. Od godziny 20.00 do godziny 21.00 jest okazja do spowiedzi świętej.
 • W czwartek i piątek w naszym kościele będą Rekolekcje dla Dzieci. Dlatego w tych dniach Msza święta poranna będzie o godzinie 9.30.
 • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godzinie 9.30 i 19.30 dla Dorosłych a dla Dzieci o 17.30.
 • Nocna Modlitwa Mężczyzn odbędzie się w piątek 3 marca o godzinie 23.30.
 • Spotkanie Formacyjne dla wszystkich Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 7 marca po Mszy świętej o godzinie 9.00.
 • Dzieci zapraszamy w soboty o godzinie 10.00 do Świetlicy Albercik. Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt z ojcem Proboszczem.
 • W sobotę o godzinie 17.15 zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne będą się od soboty 7 marca wieczorem do środy 11 marca. Słowo Boże głosić będzie salezjanin ksiądz Paweł Kajl.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem do puszek Caritas. W tym miesiącu Caritas Parafialny pragnie wesprzeć naszych misjonarzy w Kazachstanie Ojca Juliana i Brata Adama, który przez ostatnie miesiące życia zajmował się ojcem Stanisławem. Nasi bracia pracują w Tałdykorganie, jest to miasto położone blisko Chin, warunki życia są bardzo trudne. Można porównać do Polski cofając się wstecz o 40 lat. Często wyjazdy do chorych czy konających są niemożliwe ze względu na odległość i brak transportu. Ich praca to duszpasterzowanie katolikom różnych narodowości. Na dzień dzisiejszy bardzo potrzebny jest im samochód do bezpiecznej pracy duszpasterskiej. Dlatego pragniemy ich wesprzeć poprzez naszą zbiórkę.
 • Zespół Caritas rozprowadza z tyłu w kościele paschaliki wielkanocne oraz torby papierowe, do których można zrobić zakupy dla potrzebujących i oddać w następną niedzielę osobom z Caritasu lub przynieść do klasztoru. Akcja ta to: „Odnaleźć w sobie Talent Miłosierdzia”. Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy, niech to będzie wymiar naszej przemiany i ukazania miłości względem bliźniego.
 • Caritas organizuje zbiórkę bielizny dla bezdomnych mężczyzn ( skarpetki, majtki, podkoszulki) oraz środki kosmetyczne (mydła, szampony, artykuły do golenia, itp.). Dary można składać do kosza w bocznej kaplicy.
 • Parafialny Post Wielkopostny w intencji nawrócenia grzeszników naszej Parafii, zaczynamy od Środy Popielcowej do Wielkiej Soboty. Chętni wybierają dogodny dla siebie dzień i poszczą o chlebie i wodzie w intencji grzeszników. Zapisy w zakrystii.
 • Dzień Skupienia Kobiet będzie w sobotę 14 marca 2020.
 • Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii odbędzie się we wtorek 17 marca. Przeprowadzi ja Ks. Bp Jacek Kiciński.
 • Rocznica I Komunii świętej będzie w niedzielę 17 maja o godzinie 10.00.
 • Organizujemy Pielgrzymkę w Bieszczady od 30 kwietnia do 3 maja. Koszt całkowity wynosi około 1.000 zł. Prosimy o wstępne zapisy w zakrystii.
 • Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się od piątku 20 marca po Mszy świętej wieczornej do soboty 21 marca do Mszy świętej o godzinie 6.30. Zapraszamy.
 • 25 mara w Uroczystość Zwiastowana NMP będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku pod chórem jest Gazetka na ten temat.
 • W koszyczku pod chórem można „wylosować” sobie „Słowo Boże dla Ciebie”. Zachęcamy do medytacji Słowa, które Bóg kieruje do Ciebie.
 • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej Lectio Divina są pod chórem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Tęczy dla dzieci raz Gazetki Parafialnej Christifideles. Gazety są do nabycia w zakrystii.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelką życzliwość, modlitwy, post, ofiary oraz dobroć, składamy serdeczne: Bóg zapłać. Wszystkim życzymy Pokoju i Dobra.