off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

23-30 czerwca 2019r.

XII Tydzień Zwykły

 

 

 • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 • Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem. W ostatnim dniu oktawy święcenie wianków i ziół.
 • Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 • We wtorek wyrusza parafialna pielgrzymka rodzin do San Giovanni Rotondo. W związku z zapytaniami wielu osób o możliwość zamówienia i odprawienia Mszy świętej przy grobie św. o. Pio, otwieramy możliwość zgłoszenia intencji dla parafian, którzy nie jadą na pielgrzymkę. Będzie to Msza święta zbiorowa, którą odprawimy przy grobie świętego (29.06). Ofiarodawców prosimy o zapisywanie treści swoich intencji i składania ich do specjalnej skrzynki ustawionej na stoliku w tylnej nawie lub o przynoszenie ich do zakrystii. Zamawianie pozostałych Mszy świętych jest zarezerwowane dla uczestników pielgrzymki.
 • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie jutro (poniedziałek) o godz. 18.00.Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.W tym dniu nie będzie procesji eucharystycznej.
 • Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach swojej działalności organizuje kolejny raz zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. W naszej parafii zużyty sprzęt można składać na starym parkingu parafialnym do 24.06 (poniedziałek) do godz. 19.00.
 • Najbliższa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się wyjątkowo w czwartek 27.06 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 • W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte według porządku dnia powszedniego (6.30; 9.00; 18.00).
 • W sobotę w ramach nabożeństwa do Serca Pana Jezusa modlitwa w int. dzieci.
 • Od 7 lipca aż do końca sierpnia Msze św niedzielne będą sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 • Zapraszamy do udziału w Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 2.08. Zapisy do franciszkańskiej grupy 15 przyjmowane będą w parafii św. Antoniego na Karłowicach od 29.07, codziennie od godz. 19.00 w Sali Duszpasterstwa Akademickiego obok kościoła.
 • Do użytku mieszkalnego oddawane są kolejne budynki na terenie naszej parafii. Wszystkich nowych mieszkańców serdecznie witamy i wyrażamy nadzieję, że zamieszkiwanie na terenie naszej parafii będzie przyjemne, bezpieczne i sprzyjało wzrostowi duchowemu. Nowi parafianie pragnący poświęcenia swojego nowego mieszkania prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub drogą elektroniczną.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii. Z dotychczasowych uzbieranych ofiar zakupimy wkrótce żyrandole do kościoła oraz wyremontujemy wieżę i zainstalujemy dzwony elektroniczne. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.