off

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie  27 maja  – 3 czerwca 2018r.

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – VIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

 

 

 • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszekna cele inwestycyjneparafii. Wszystkim darczyńcom za składane ofiary na malowanie kościoła serdecznie dziękujemy.
 • Zapraszamy dzisiaj na Rowerowy Piknik Rodzinny. W planie wycieczka do wojskowej stadniny koni w Rakowie (ok. 6 km), ognisko i wspólna zabawa. Artykuły spożywcze na ognisko prosimy zabrać we własnym zakresie, parafia zapewnia napoje. Zbiórka przed kościołem o godz. 15.00.
 • Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy jeszcze tylko do czwartku o godz. 17.30.
 • Katecheza chrzcielnadla rodziców i chrzestnych jutro o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na kolejną katechezę w ramach Seminarium Odnowy Wiary, którą wygłosi o. Norbert Oczkowski OP na temat „wspólnoty Kościoła”. Rozpoczęcie jutro o godz. 19.00 w auli domu katechetycznego.
 • Organizujemy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy chłopców po I Komunii św. zainteresowanych służbą ministrancką na zbiórkę we wtorek o godz. 16.45.
 • W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Jak wspominaliśmy w minioną niedzielę, procesja będzie przebiegać ulicami: Redycką, Bagatela, Gimnazjalną, Sołtysowicką, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką. Ołtarze rozmieścimy w następujących miejscach: 1. przy posesji na ul. Redyckiej 27a, 2. przy posesji na ul. Bagatela 10 3. na skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej i Sołtysowickiej przy posesji nr 71 (ul. Sołtysowicka),  i 4. na ul. Sołtysowickiej przy kamienicy nr 51 .Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy, a także wspólnoty parafialne zatroszczyli się o ich wystrój. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący: 8.00, 10.00 (z procesją) i 18.00. Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie. W środę po Mszy św. wieczornej będą rozwożone podesty, tła o treści eucharystycznej i inne elementy potrzebne do budowy ołtarzy; prosimy mężczyzn o pomoc przy ustawianiu i skręcaniu podestów. Prosimy również, aby na trasie procesji – o ile to jest możliwe – nie parkować samochodów. Kwiaty do dekoracji prosimy przynosić do poszczególnych ołtarzy, a kwiaty do sypania w czasie procesji – do zakrystii. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosły panie z Żywego Różańca i ze Wspólnoty Matek. Mężczyzn niosących baldachim i asystujących kapłanowi prosimy o przyjście o godz. 9.45 do holu przed kancelarią. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych. Dzieci do sypania kwiatów powinny przynieść swoje koszyczki. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi.
 • Z racji przygotowywania ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała nie odbędzie się środowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Od piątku, codziennie przez cały czerwiec o godz. 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. W I sobotę miesiąca w ramach nabożeństwa do Serca Pana Jezusa modlitwa w int. dzieci.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 • Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 28.06 (czwartek) o godz. 18.00.
 • Pragniemy poinformować, że wraz z końcem roku szkolnego kończy swoją pracę katechetyczną w naszej szkole p. Anita Piechnik. Msza św. dziękczynna w intencji Pani Katechetki zostanie odprawiona 17 czerwca o godz. 10.00.